Sääntömääräinen sukukokous pidetty 22.6.2021

24.06.2021 17:57

Ullan Kilta ry:n sääntömääräinen sukukokous pidettiin Kangasalan kirjaston Harjula salissa 22.6.2021 koronatilanteesta johtuen vajaa vuosi alkuperäisestä aikataulustaan myöhästyneenä. Kokouksessa oli läsnä yhteensä 14 sukuseuran jäsentä, joista kolme jäsentä olivat mukana etäyhteyden avulla.

Kokouksen alussa sukuseuran esimies Riitta Tiitola-Heman luovutti suvun pitkäaikaselle historioitsijalle Marja-Liisa Siikoselle Sukuseurojen keskusliiton myöntämän ansiomitalin pitkäaikaisesta ja ansiokkaasta työstä Sukuseura Ullan Killan historioitsijana ja jäsenmatrikkelin tietojen kokoajana sekä hallituksen jäsenenä. Onnittelut Marja-Liisalle ansaitusta huomionosoituksesta!

Itse kokouksessa käytiin läpi yhdistyksen sääntömääräiset asiat ja sukukokous myönsi väistyvälle hallitukselle tili- ja vastuuvapauden toimintavuosilta 2017 - 2020. Sukukokouksessa päätettiin myös, että yhdistyksen jäsenmaksut pysyvät entisellään eli 10,- / henkilö (aikuiset yli 25 vuotta), 2,- / henkilö (nuoret 18 - 25 vuotta) ja 0,- (lapset ja nuoret alle 18 vuotta).

Sukuseuralle valittiin uusi hallitus toimikaudelle 2021 (2020) - 2023. Uudet hallituksen jäsenet ja toimenkuvat näet täältä. Toiminnantarkastajiksi valittiin Seppo Tiitola ja Raili Etelämäki sekä varatoiminnatarkastajiksi Terhi Koivulampi ja Heikki Koivulampi.

Kokouksen lopuksi todettiin, että 2.7.2022 järjestetään sukujuhla Rönnvikin viinitilalla sekä 1.7.2023 perinteinen sääntömääräinen sukukokous sukujuhlineen myös Rönnvikin viinitilalla Laitikkalassa.

Takaisin

Yhteystiedot

Ullan Kilta ry

© 2023 Kaikki oikeudet pidätetään

Luotu Webnodella. Päivitetty viimeksi 13.1.2023.